‘leventten akmerkeze nasıl gidilir’

Akmerkeze nasıl gidilir

Akmerkez alışveriş merkezine nasıl gideceğini bilmiyorsanız eğer, otobüsle çok rahat gidebilirsiniz. Önünden birçok otobüs geçmekle birlikte metro ile de gelebilirsiniz lakin arasında epeycene mesafe olduğunu da belirtmeliyim.

Mecidiyeköyden gelecekseniz eğer, isterseniz otobüse (59R, 59N, DT2, 59A) binip direkt olarak önündeki durakta inebilirsiniz, çoğu zaman zaten şöför tarafından akmerkez durağı olarak da seslenilir. Yada metrobüsle zincirlikuyuya gelip, hiç olmadı metro ile levente gelip gelebilirsiniz. Metro ile metrobüs ile ulaşımı aşağıda yer alıyor. Cevahirden gelecekseniz, direkt metro ile ulaşım sağlayın.

Taksimden geliyorsanız da önünden geçen 559c‘ye binip gelebilirsiniz yada taksim-levent metrosunu kullanabilirsiniz, olmazsa beşiktaşa kadar herhangi bir otobüsle gelip kabataştan gelen otobüslere (43R, 58N, 58A) aktarma yapabilirsiniz.

Eminönünden gelecekseniz eğer, kabataşa kadar tramvay ile gelip ister yukarıda yazdığımız kabataş otobüslerini kullanın isterseniz de taksime kadar finiküler ile çıkıp oradaki tarife uyun, hatta bazen aşırı derece trafik oluyor taksimdende direkt metroyu kullanarak hiç vakit kaybetmemiş olursunuz. (more…)