‘izmir aydın arası otobüs fiyatları’

Aydına nasıl gidilir

İncir ve zeytini ile meşhur olan ege bölgesi illerimizden Aydın’a İzmir’den otoban üzerinden gidilmektedir. İzmirden çıkan araçlar aydın tabelalarını izleyerek ışıkkent güzergahına saparlar, sol tarafta ışıkkent kalacak şekilde ilerleyen araçlar ilerde bucaya sapmadan devam ederler hatta sol tarafta bu sefer buca hali kalmaktadır. Eğer buca tarafında oturuyor iseniz direkt aydın otobanına çıkabilirsiniz. İlerde gişelerden aydın otobanına girdikten sonra yaklaşık 1 saat 5 dakika yada 10 dakika sonra aydın merkeze ulaşmaktasınız.

Eğer istanbuldan yada ankaradan falan uçakla aydına gitmek isterseniz, aydında malasef havaalanı bulunmamaktadır. Bu yüzden aydına en yakın havaalanı olan adnan mendereste inerek aydına geçebilirsiniz. Atlasjet‘in vermiş olduğu ücretsiz servis sayesinde uçaktan iner inmez direkt aydına geçebilirsiniz. Eğer diğer havayolu firmalarını kullandıysanız ister havaalanından tren ile demiryolunu kullanabilirsiniz yada gaziemirde bulunan bu havaalanından otogara geçerek otobüsle aydına gidebilirsiniz.

Her yarım saatte bir neredeyse izmirden aydına araba bulabilirsiniz, çünkü denizli, antalya, muğla gibi turizm beldelerine gidebilmek için aydın üzerinden gidiliyor. Aydından izmire şu aralar en son araba gün içerisinde 11’de imiş daha sonra gece 12 buçukda ve 1 var. Gece yarısına doğru otobüsler azalıyor. Genelde kaliteli firmalar aydına gidiyor; kamil koç, pamukkale, metro, bazı saatlerde nilüfer turizm ve yerel firmalardan aydın turizm, uludağ seyahat ile de gidebilirsiniz. Yaz dolayısıyla 12 lira olan izmir aydın arasını sadece nilüfer turizm 10 liraya gidiyor. İzmir aydın arasını otoban üzerinden giderseniz 110 km civarı bir mesafedir.