‘istanbul izmir otobüs bilet fiyatları’

İstanbuldan izmire nasıl gidilir

İstanbuldan İzmire otobüsle gelirken yolda çok fazla mola vermezse eğer yaklaşık 8 saat de gelebiliyorsunuz. Ancak her ne kadar 10 saatten aşağısı için uçak çok pahalı derseniz bile eğer maddi açıdan size çok fazla külfet olmayacaksa ve ayda yılda bir kez gelip gidiyorsanız muhakkak size uçağı öneririm. Kral gibi İstanbulda istediğiniz yerden Atatürk havaalimanına ulaşabiliyorsunuz, oradan uçakla İzmir 45 50 dakika civarı sürüyor. Adnan menderesden de her 20 dakika da bir şehir merkezlerine otobüs varsa yolculuğunuz bir evden çıkıp diğer evinize girişiniz en fazla 3 buçuk saatinizi alıyor.

Eğer karayolunu tercih edecekseniz, İstanbuldan çıkarken Gebzede Eskihisar – Topçular araba vapuruna binilir, oradan Yalovaya geçilir. Yalovadan sonraki durak ise Bursa’dır. Bazı firmalar Bursa’nın ayranı ile meşhur olan ilçesi Susurluk’ta mola veriyorlar. Bursa’dan sonra Balıkesir, daha sonra Manisa ve 45 dakika sonra da İzmir’e varmış olursunuz. Ama dediğim gibi otobüsler her ne kadar uçağa göre daha ucuz olsalarda inanın o 8 9 saatlik bir yerden sonra çekilmez hal alıyor. Yaklaşık 565 kilometre.

İstanbuldan İzmire gelişte bütün firmaların servisleri neredeyse aynı güzergahları kullandığından sorun olmuyor ama tam ters istikamette çok büyük problemler yaşayabilirsiniz. Eğer Esenler ve Hareme girmek istemiyorsanız bazı büyük firmaların Kamil Koç, Metro Alibeyköy’de Nilüfer’in Kavacık Ataşehir tarafında servisleri mevcut. İneceğiniz yere yakın bir yerden servise binip rahat etmek istiyorsanız gitmek istediğiniz yere göre firma seçmenizde yarar olacaktır. Mesela Anadolu Turizm adındaki firma diğerlerine nazaran daha yeni olmasına rağmen müşteri kazanabilmek için buralarda indirme noktası açtı. İstanbul’a yolculuk yaparken Nilüfer Turizm ile 44 liraya gidiyor.