‘istanbul gelişim üniversitesi anestezi taban puanları’

İstanbul Gelişim üniversitesi anestezi bölümü

Gelişim üniversitesi 2012 yılı itibariyle anestezi, diyaliz, tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik, fizyoterapi gibi bölümlere ilk defa öğrenci alımı yaptı. Hatta ilk tercihlere yetişemediğinden ötürü de ek yerleştirmelerde kontenjanlar açıldı. Bu yüzden de çoğu çöp sitede bu puanları bulamadığınız gibi tamamen yanlış bilgi edinmeniz mümkün.

Anestezi bölümü geçen yıl 14 paralı, 6 tam burslu, 20 yarı burslu, 20 %25 burslu olmak üzere toplamda 60 öğrenci aldı. Ek yerleştirmede tercih yapıldığından ve daha önceki senelerde taban puanı oluşmadığından ötürü sık yapılan tercih hatalarından biri daha yapıldı. Normalde %25 burslu kazanacakken yapılan hatadan ötürü paralı okumak durumunda kalan öğrenciler mevcut.

Taban puanlarına bakacak olursak; 247.36 (paralı), 248.93 (%25 burslu), 272.53 (%50 burslu), 311.89 (tam burslu) şeklinde oluştu. Ayrıca anestezi kontenjanlarının hiçbirinde sağlık meslek lisesi mezunlarına da öncelik verilmedi. Ücret olarak da senelik 12 bin lira olup detaylı bilgi almak isteyenlerin anestezi özel üniversite fiyatları 2013 yazısına göz atmalarını tavsiye ederiz.