‘halk sağlığı yüksek lisans şartları’

Pamukkale üniversitesi yüksek lisans 2013 güz

Pamukkale üniversitesi 2013 güz dönemi için yüksek lisans başvuruları için 12 ile 23 ağustos 2013 tarihleri arasında başvuru alacak. Başvurular internetten olup şahsen veya posta yoluyla başvuru alınmayacak. Muhtemelen geçen bahar döneminde olduğu gibi bu linkten başvuru olacaktır. Ayrıca her bölüm için halen geçen dönemli yüksek lisans sonuçlarının internette varken bakmanızı tavsye ederiz. Mülakatlar 27 ağustos tarihinde yapılacak.

Başvuru değerlemesinde bahar dönemine nisbeten ales’in ağırlığını azaltıp mülakatın payını artırdıklarını da belirtelim! Tezli yüksek lisans ve doktora için ales’in %50’i,  ortalamanın %15’i mülakatın %20’si ve yabancı dilin %15’i  hesaplanır.

Tezsiz yüksek lisansta ise ales %60, ortalama %20, mülakat %20 şeklinde puanlar hesaplanır, 55’in altında puanı olanlar direkt olarak başarısız sayılır.

Kontenjanlar ve istenilen koşullar için ilan metnine bakınız. Ayrıca yüksek lisans yapacak arkadaşlar denizliye dışarıdan gelecekseniz en azından 1 dönem yurtta kalmanızı bu yüzdende denizli özel yurtlar sayfasına bakmanızı tavsiye ederiz.

Pamukkale üniversitesi yüksek lisans 2013 bahar

2013 bahar yarıyılında yüksek lisans öğrencisi alan üniversitelerimizden birisi de pamukkale üniversitesi. Başvuru tarihi olarak 31 aralık ile 11 ocak tarihlerini belirleyen Pamukkale üniversitesi sadece tezsiz yüksek lisans için öğrenci almayıp tezli yüksek lisansa da birçok kontenjan açmış bulunuyor. İlgili ilan metnine ulaşabiliyor olacağınız gibi başvuru yaparken bu linki takip ediyor olacaksınız.

Başvuru değerlemesinde tezli yüksek lisans ve doktora için ales’in %55’i,  ortalamanın %15’i mülakatın %15’i ve yabancı dilin %15’i  hesaplanır.

Tezsiz yüksek lisansta ise ales %60, ortalama %20, mülakat %20 şeklinde başarı puanı hesaplanıyor. Başvurular online olup, şahsen veya posta ile başvuru yapılmayacak.

Halk sağlığı gibi çok spesifik alanlara müracaat etmeden evvel hangi bölüm mezunlarını aldığına ve mezun olunca ne iş yaptığına bakmak gerekiyor. (Tıp, Eczacılık, Diş, Veteriner Fakülteleri ve 4 Yıllık Sağlıkla İlgili Yüksekokul mezunları olmak.)