‘eshot öğrenci kartı sorgulama izmir’

Eshot öğrenci kartı nasıl çıkarılır

Yenilenen eshot sistemiyle birlikte artık İzmir’de verilen kartlar ömür boyu kullanılmak üzere hazırlanmış. Bu yüzden ehost öğreci kartını çıkarttıktan sonra her senede yenilemek gerekiyormuş. Bu seneki eshot öğrenci kartı yenileme tarihleri 15 eylül itibariyle başladı. 31 ekime kadar sürecek olan bu yenileme eğer yapamazsanız öğrenci kartı olarak da kullandığınız kentkartınız elinizden alınmayacak, lakin indirimli yerine tam basacaksınız.

Yapmanız gereken yeni çıkartacağınız bir öğrenci belgesiyle ilgili eshot bayilerine başvurmanız gerekiyor. Bunun için otobüslerde afiş asılmış oralardan resmi olarak yerleri öğrenebilirsiniz. Bunlardan biri Ege üniversitesi girişi olarak da bilinin Bornova metro çıkışındaki kentkart yükleme noktasıymış.

Eğer açıköğretim öğrencisi iseniz 2009 2010 yılına ait pulu olan öğrenci kartınızın aslı ve fotokopisiyle birlikte konaktaki çok katlı otoparakın oradaki kentkart bayisine gitmeniz azım. Çünkü aöf öğrencileri için sadece orası tahsis edilmiş diğer yerlerden maasef yenileme yapamaktasınız! Ayrıca öğrenci 85 kuruş tam ise 155 kuruş basıyor.

Eshot öğrenci kartı

Üniversite kayıtlarının başlamasıyla birlikte öğrenciler yeni kazandıkları yerlere gelmeye başladılar. Haliyle gittiğiniz yerde ilk yapacağınız işlerden biri öğrenci pasosu çıkartmak olacaktır. Sürekli tam fiyat vermek insana cidden çok koyar. Peki izmir’de bulunan eshot kurumundan öğrenci kartı çıkartmak için ne yapmak gerekir?

Vakıfbank’a gidip eshot öğrenci kartı için para yatıracaktım deyip 10 lira yatırmanız gerekiyor. Bunun üzerinden 1 iş günü geçtikten sonra eshot’un sitesinde başvuru yapabilmeniz için sistem size izin veriyor. Başvuru yaparken bilgisayarınızda fotoğrafınız olması gerekiyor. Artık eskisi gibi götürüp vesikalık fotoğraf verin ertesi hafta gelin onaylayalım olayı kalktı. Herşey sistematik bir şekilde internet üzerinden yürütülüyor. Başvurunuzu tamamladıktan sonra birkaç gün içerisinde gene eshot’un sayfasından kartım basıldı mı sorgulaması yapmanız gerekiyor. Eğer kartınız çıktıysa en geç 2 iş günü içerisinde almak gerekiyor.

Son olarak eğer açıköğretim fakültesi öğrencisi iseniz muhtemelen önce saatlerce izmir ilinden konak bürosunu seçmeye çalışacaksınız ama malasef böyle bi seçenek bulamayacaksınız, yapmanız gereken eskişehir ilinden anadolu üniversitesini seçmek olacaktır. İşlem bu kadar!

Ek olarak kartı teslim almaya 2009-2010 öğretim yılına ait öğrenci belgenizle ve size verilen kart numaranızla gitmeniz gerekiyor. Bu seneki pasolar 31 ekim 2010 tarihine kadar geçerli olacakmış.