, , , , , , , , , , , , , , , ,

Emirgan korusuna nasıl gidilir

Sarıyerde bulunan Emirgan korusuna ulaşabilmek için bebek-istinye sahil şeridini kullanmanız gerekecek. Taksimden geliyorsanız eğer; ister 40, 40T yada 42T ye binip direkt emirgan durağından geçen otobüsleri kullanabilirsiniz. İsterseniz de taksimden füniküler ile kabataşa inebilirsiniz. Kabataştan geliyorsanız sahil şeridini kullanan tüm Sarıyer otobüslerine binebilirsiniz, 22, 22RE, 25E gibi. Mecidiyeköyden geliyorsanız metroyla direkt 4. levente gidip EL1 (Maslak) yada EL2 (baltalimanı) tarafından emirgana giden ring otobüslerini tercih edebilirsiniz. Taksimden gelirken metro alternatifini de değerlendirebilirsiniz. Avcılardan gelmek isterseniz metrobüsle zincirlikuyuya gelirsiniz isterseniz oradan metro yada otobüsle 4.levente gidersiniz, ister de beşiktaşa kadar inip beşiktan ortaköye doğru giden sahil araçlarını tercih edebilirsiniz.

Anadolu yakasından gelmek içinse, Kadıköyden yada Üsküdardan geliyorsanız, direkt vapurlar beşiktaşa gelin. Beşiktaştan da sahil şeridinden sarıyer tarafına giden tüm arabalar emirgan durağından geçer. Ümraniyeden gelecek olursanız, önce üsküdar veya beşiktaşa gelebilirsiniz oradan aynı şekilde devam edersiniz sahilden.

Emirgan durağına geldikten sonra sahili arkanıza alın emirgan korusu doğru çıkacaksınız, en fazla 5 dakika yokuş çıkmış olursunuz çok dik falan değil ayrıca.

Emirgan korusuna giriş ücretsiz, arabayla giderseniz otopark olarak ispark‘lar mevcut onlarda 5 lira.

Sorunu Sormak ister misin?