‘doktor atamaları ne zaman’

46. dönem devlet hizmet yükümlülüğü kurası

Son 6 kuradır takip ettiğimiz dhy için isim listeleri de yayınlandı. Uzman tabip, pratisyen hekim için bakabilirsiniz. Daha öncesindeki kuralarda yardımcı olduğumuz gibi bu kurada da arkadaşlara tavsiyelerimiz olacaktır. İlan hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse 15 ağustos 8 ağustos (tarihler değişti) gibi tercih edebileceğiniz yerler dediğimiz münhal kadrolar açıklanır. Tekrar tekrar belirtiyoruz, münhal kadroları ilk görenler tercihlerini ilk yapıp önce kuraya girmeyecekler. Panik yapmayalım! Şimdiden kadroları öğremeye çalışan arkadaşlara duyuru; gece açıklanması muhtemeldirSaat 19.30 halen ortada ilan yok! Bu eziyet her dönem yapılmak zorunda mı? Birkaç saatte mi belli oluyor nerede açık olacağı da bu kadar insanı internet başında tutuyorsunuz? Münhal kadrolar açıklandı! Uzman tabip, Pratisyen tabip. Sonuçlar açıklandı liste için tıklayınız.

Tercih yaparken hemen geri döneceğiniz bir yer yazacaksanız ve ev tutma düşünceniz yoksa bazı yurtlar çalışan kabul edebiliyor, o yüzden özel yurtlar sayfasını ziyaret etmekte fayda var. Mesela tosyaya epey kadro açmış, yazacaksanız, tosya nasıl bir yer diye yazmıştı bir arkadaş ona göz atın, hatta pratisyen hekim olarak orada çalışmıştı.

Tamam, heyecanlanıyorsunuz yıllardır özlem çektiğiniz paranın hasretine de kavuşacaksınız ama bu kadar olmaz, sağlık bakanlığın sitesi çökebilir mazallah! Umarız sağlık bakanlığı da bu kadar genç, uzman insanı üzmeyip sabahtan açıklar. Kadrolar açıklanınca 10 ağustos 18.00’a kadar tercih yapıyorsunuz. 16 ağustos’ta da kuralar çekilecek. Şimdi bu 12 günde sağlık bakanlığı ne yapıyor diye soracaksınız inanın sizden falan biz merak ediyoruz. Sağlık bakanlığı tarihleri değiştirince bu 12 günde 6 güne inmiş oldu. 2 günde hangi ili tercih edeceğinize de karar vermiş olacaksınız. İstanbul pratisyen hekim kadrosu açılacaktır ama çok riskli olduğunu tekrardan belirtelim.

Facebook grubu hakkında daha önce yaptığımız eleştirileri dikkatle okuyun; (more…)