‘aylık akbil ne kadar’

Aylık akbil fiyatları 2015

15 haziran 2014 tarihi de dahil olmak üzere , tam aylık 170 lira, öğrenci 77 lira oldu. Metrobüslerden inerken tam akbil kullanıyorsanız çıkışlarda basmayı unutmayın! Yoksa tam akbilden her defasında 3.25 kesilmiş olacak. Bindikten 3 durak içinde inerseniz de tam akbilde 1.50 öğrenci akbilde 0.15 lirasını geri veriyor.

Peki aylık akbil nasıl alınır? Eğer normalde kullandığınız akbiliniz veya istanbul kart’ınız var ise istediğiniz herhangi bir dolum bayisinden aylık akbil doldurabilirsiniz. İstediğiniz tarihte olabilir illa ay başını beklemenize gerek yok. Hazır akbili aylık yaparken anadolu yakasında gezilecek yerler yazımıza da mutlaka göz atın.

Aylık akbil nedir? İstanbul’da “kısıtlamaları hariç” istediğiniz toplu taşıma araçlarına binmenize sağlar. 200 binimlik kullanım yüklenir, her binişte 1 adet düşer, metrobüslerde 2 adet.

Eğer üniversite/lise mezunu olup halen istanbul kartınızı kullanmaya devam ediyorsanız, (bazı üniversiteler mezun olurken indirimli öğrenci kartınızı geri ister) üniversitenizin iett’ye bildirmesi durumunda kartınız geçersiz olup artık tam tarifesi kullanacağınızı da belirtmek isteriz.