, , , , , , , , , , , , , , , ,

Akmerkeze nasıl gidilir

Akmerkez alışveriş merkezine nasıl gideceğini bilmiyorsanız eğer, otobüsle çok rahat gidebilirsiniz. Önünden birçok otobüs geçmekle birlikte metro ile de gelebilirsiniz lakin arasında epeycene mesafe olduğunu da belirtmeliyim.

Mecidiyeköyden gelecekseniz eğer, isterseniz otobüse (59R, 59N, DT2, 59A) binip direkt olarak önündeki durakta inebilirsiniz, çoğu zaman zaten şöför tarafından akmerkez durağı olarak da seslenilir. Yada metrobüsle zincirlikuyuya gelip, hiç olmadı metro ile levente gelip gelebilirsiniz. Metro ile metrobüs ile ulaşımı aşağıda yer alıyor. Cevahirden gelecekseniz, direkt metro ile ulaşım sağlayın.

Taksimden geliyorsanız da önünden geçen 559c‘ye binip gelebilirsiniz yada taksim-levent metrosunu kullanabilirsiniz, olmazsa beşiktaşa kadar herhangi bir otobüsle gelip kabataştan gelen otobüslere (43R, 58N, 58A) aktarma yapabilirsiniz.

Eminönünden gelecekseniz eğer, kabataşa kadar tramvay ile gelip ister yukarıda yazdığımız kabataş otobüslerini kullanın isterseniz de taksime kadar finiküler ile çıkıp oradaki tarife uyun, hatta bazen aşırı derece trafik oluyor taksimdende direkt metroyu kullanarak hiç vakit kaybetmemiş olursunuz.

Zincirlikuyudan gelecekler, Kadıköyden veya Avcılar gibi yerlerden metrobüs kullanan kişiler olacaktır. Metrobüs ile zincirlikuyuya geldiniz, sarıyer levent tarafından yukarı çıkıp kabataş ve taksim yönünden gelen otobüslere binersiniz.

Metro ile ulaşım yapacak yolcular birazcık şanssız olacaklar, metro güzergahı ile akmerkez maalesef biraz uzak kalıyor. Metro ile levent durağına geldikten sonra etiler çıkışından yukarı çıkın. Sonra soldan devam edin, bankaları geçtikten sonra ziraat bankasının köşesinden sağa girin. Dümdüz ilerleyin soldaki işbankasını da geçip ışıklara geldikten sonra karşıya geçiş ALO 24 adlı mekanın sağ dibindeki merdivenlere kullanarak aşağı inin. Anayola geldiğinizde ise sağ çaprazınızda otobüs durağı kalacak, tüm otobüsler önünden geçmekte olup herhangi birine binmeniz yeterli olacaktır. Zaten toplam 2 duraklık bir mesafe. Maslaktan gelecekler için metro çok iyi bir ulaşım aracı olacaktır.

Sorunu Sormak ister misin?